Skip navigation.
 

Визначено лауреатів Нобелівської премії з хімії

Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали американські вчені за розвиток методів комп'ютерного моделювання складних хімічних систем

У рамках Нобелівського тижня Швецька королівська академія наук оголосила імена цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з хімії.

Престижну міжнародну премію було присуджено американським ученим - Мартіну Карплюсу (Martin Karplus, Harvard U., Cambridge, MA, USA, http://chemistry.harvard.edu/people/martin-karplus), Майклу Левітту (Michael Levitt, Stanford U., Stanford, CA, USA http://med.stanford.edu/profiles/Michael_Levitt) та Арі Уоршолу (Arieh Warshel, U. Southern Ca., Los Angeles, CA, USA

http://chem.usc.edu/faculty/Warshel.html) за цикл робіт "Development of Multiscale Models for Complex Chemical Systems" (Розвиток мультимасштабних моделей для складних хімічних систем).

 

Науковою заслугою лауреатів є розвиток гібридних методів для МОЛЕКУЛЯРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ складних біомолекул у рідкому середовищі, заснованих на комбінації квантово-хімічних розрахунків для опису міжатомних взаємодій між молекулами на близьких (міжатомних) відстанях та класичного молекулярно-динамічного моделювання для коректного врахування конфірмаційної динаміки та динаміки навколишньої рідкої фази (більш детально див. advanced-chemistry prize 2013.pdf)

Робота цьогорічних лауреатів здійснила серйозний внесок у розуміння структури і функцій біомолекул в живих клітинах та відкриває нові можливості в розробці лікарських засобів та їх випробуванні «in silico».

 Церемонія нагородження лауреатів традиційно відбудеться 10 грудня 2013 року - в день смерті Альфреда Нобеля - у Стокгольмі.

Довідково. Нобелівська премія з хімії - одна з найпрестижніших нагород, що вручається за наукові досягнення в галузі хімії. Премія, заснована згідно з заповітом швецького хіміка, винахідника, підприємця та благодійника Альфреда Нобеля, присуджується щорічно з 1901 року.

 

Слід підкреслити, що хімічний факультет нашого університету єдиний на території України серед хімічних факультетів класичних університетів, що пропонує студентам загальний курс «Молекулярне моделювання», а також спецкурси «Молекулярно-динамічне моделювання невпорядкованих конденсованих систем» і «Прикладна квантова хімія».  Крім того, хімічний факультет єдиний на Україні, що забезпечує спеціалізацію  «Комп'ютерна хімія й молекулярний дизайн» для магістрів.